ДЕЧИЈА ШАХОВСКА СИМУЛТАНКА

Антоније Јаредић, Зи Мин Ван и Зи Јан Ван, ученици наше школе, учествовали су на шаховској симултанци за децу, у организацији ОШ “Павле Савић“, општине Звездара, Шаховског савеза Београда и Српске православне цркве. Уз одличну оранизацију, догађају је присуствовало око 130 деце узраста основне школе. Већина присутне деце  је већ увелико упозната са шахом, захваљујући тренинзима у шаховским клубовима.

Сам догађај отворен је уводном речи директора основне школе, председника општине Звездара и епископа Георгија који је у младости волео и играо шах.

Ученици наше школе приказали су велику борбеност и леп ниво знања, играјући против играча са шаховским титулама. Игром случаја, ученик Антоније Јаредић је за противника имао управо нашег наставника математике и интернационалног мајстора шаха Владимира Подинића, заслужног за развој и познавање шаха у нашој школи.

Свим актерима овог великог и лепог шаховског догађаја подељени су пригодни поклони, као и дипломе.