СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА

Обавештавамо вас да у понедељак 27. јануара обележавамо школску славу. У холу школе са почетком у 10:45 свештеник ће освештати славски колач и жито, а после тога ће ученици наше школе извести светосавску приредбу. Позивамо ученике, родитеље и драге госте да својим присуством увеличају ову нашу свечаност.

ТАКМИЧЕЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ

На базену Ташмајдан, у суботу 18.01.2020.  многобројни ученици београдских школа показали су спретност,  брзину и жељу да освоје Часни крст.Ученица Софија Димитријевић 4/2 освојила је прво место , а ученик Данило Лучић 3/1 освојио је треће место на овом такмичењу. Наставнике и своје другове учинили су веома поносним. Браво и свака част!

РАСПЕВАНА ЈЕЛКА

Ученици наше школе су 18.01.2020.године имали успешан наступ испред храма Светог Саве у оквиру манифестације ,,Распевана јелка“. Ученици петог разреда су певали етно песме, а придружили су им се и прваци из одељења 1-2 са дечјом песмом  ,,Деца су украс света“. Снимак можете погледати путем линка:

НОВОГОДИШЊИ МАСКЕНБАЛ

У петак 27.12.2019. године у нашој школи је одрджан традиционални новогодишњи маскенбал. Ученици су се заједно са својим родитељима и ове године  својим креативним идејама за маске и костиме потрудили  да наш маскенбал буде веома садржајан и успешан тако да је жири имао тежак задатак у избору најбољих маски.

НАЈРАСПЕВАНИЈЕ ОДЕЉЕЊЕ

Одељење 4-3 је учествовало на општинском такмичењу за Најраспеваније одељење које је одржано 25.12.2019. године у ОШ,,Раде Драинац“. Ученици су се представили са две композиције ,,Дуње ранке“ и ,,Бабе и жабе“. На овом такмичењу су освојили треће место. Честитамо!

ДРВО ГЕНЕРАЦИЈЕ

Најмлађи ђаци наше школе су имали част да први засаде своје дрво генерације. Прваци су 05.12.2019.године заједно са замеником градоначелника Београда Гораном Весићем и председником општине Палилула Александром Јовичићем  посадили своје дрво генерације у школском парку.

Свечани пријем првака

1.септембра дочекали смо наше најмлађе ђаке прваке. Поздравили су их

МЕДИЈСКА ПИСМЕНОСТ

Како бисмо научили шта је то медијска писменост, у школу смо позвали новинара

ПЛАНЕТАРИЈУМ

10. јуна 2019. године у фискултурној сали је реализовано неколико пројекција у планетаријуму за све ученике наше школе.

ПРОЛЕЋНИ БАЗАР

30.05.2019. године одржан је Пролећни базар у холу школе, јер нас је ове године