Посета Етнографском музеју

Настава не мора увек да се реализује у учионици.Амбијентална настава пружа могућност да ученици у новом окружењу примене стечана знања из више предмета.

Ученици 4/2 су у петак 31.01.2020. посетили Етнографски музеј. Ношње из различитих крајева наше земље заокупирале су им пажњу.Научили су делове ношњи и такмичили се у брзом препознавању народних инструмената (гајде,гусле,фруле,свирала..).Одушевили су се макетама старих кућа и дворишта и упознали се са алатима  и делатностима које су људи обављали.За питања упућена кустосу применили су знање из предмета Природа и друштво о животу људи у равничарским и планинским крајевима.

У једном углу кустос нам је показала превозна средства, играчке из давних времена,ћилиме и вретена и тада су ученици обновили знање из предмета Народна традиција.

У градском превозу до повратка у школу,задовољни са осмехом ,показали су како се треба лепо понашати у јавном превозу.