Поводом Националног дана књиге, који се прославља 28. фебруара, ученици наше школе учествовали су у акцији „Читајмо гласно“. Симболично, у 5 до 12, школска библиотека постала је центар живе речи. Уместо уобичајене тишине, простором су одзвањали омиљени цитати, стихови и одломци из дела домаће и светске књижевности које су ђаци сами одабрали. Циљ ове акције био је промоција културе читања и матерњег језика, овратак младих читалаца у библиотеку као место дружења и размене идеја, подсећање на важност књиге у дигиталном добу.



