Ученици одељења II-4 обележили су 25. фебруара Међународни дан борбе против вршњачког насиља. Кроз пројекције филмова „Вршњачко насиље – како се борити“ и „Просечан дан жртве“, ђаци су извели важан закључак: насиље се не трпи, а насилници се морају пријавити. У оквиру предмета Свет око нас, креативност су спојили са емпатијом: Направили су папирне мајице ружичасте боје. Исписали су их порукама подршке и лепим речима за своје другаре. Овом акцијом наши другаци су јасно поручили да је школа место љубави, а не насиља!


