Ученици одељења 2/4 обележили су 22. април, Дан планете Земље, кроз занимљив и едукативан тематски дан. Кроз корелацију ликовне културе и математике, ученици су на креативан начин истраживали Сунчев систем и учили о специфичностима наше планете. Овај интегративни приступ омогућио им је да кроз бројке и боје стекну нова сазнања о свемиру, али и да развију еколошку свест. Главни закључак радионице био је јасан: нашу планету морамо пажљиво чувати како би за будуће генерације остала здрава, чиста и лепа.

