КВИЗ ОШТРОУМНОСТИ

12.01.2018. године, у Основној школи“ Јован Цвијић“,одржан је Квиз оштроумности. Нашу школу су представљали ученици шестог разреда: Тара Тошић, Стефан Малетић и Јована Богдановић. У квизу је учествовало  10 основних школа и оне су биле подељене на две групе, од  по пет школа. Наши конкуренти су били: ОШ „Јован Ристић“, ОШ „Стеван Дукић“, ОШ „Филип Вишњић“ и „Иван Милутиновић“.

За време трајања квиза , један ученик нам је говорио о најзначајнијим математичарима  и њиховим постигнућима кроз историју !

Наши ученици су веома брзо и паметно размишљали,  а пре свега су се лепо дружили са осталим другарима из других школа. У Квизу оштроумности,  наши ученици су освојили друго место са  87 поена, а у квизу Kahoot су освојили 3. место.  На самом крају,  када су  сабрали бодове,  наши ученици су освојили четврто место.  Ми смо веома поносни на њих и од срца им ЧЕСТИТАМО!!!

Загин новинар: Тамара Баћић