Obaveštenje psihologa

Poštovani roditelji i učenici,

Pored Vaših Odeljenskih učitelja,starešina, nastavnika i svi mi zaposleni mislimo o Vama. Nova situacija ,navela me je da Vam kao psiholog skole kazem nesto o MOTIVACIJI za ucenje u ovim okolnostima.

1.Molim roditelje da sa svojom decom prate nastavu na kanalu RTS3

2.Obaveza je deteta da odgovori na zadatke u odredjenom roku koje mu je nastavnik poslao. Pomozite svojoj deci tako što ćete ih hvaliti, za odgovornost prema radu, za poštovanje sebe ,Vas Inastavnikaza   3.Ne terajte dete na rad ucenama, ako uradis….kupicu ti, to je pogresan sistem vrednosti, idite na razvijanje svesti kod deteta,da sve mozemo ako smo zdravi i  sve mogu da nam oduzmu ,osim znanja.

4.Ne dozvolite da dete vidi strah u Vama,jer oni uce po modelu,recite detetu da je ovaj vid nastave stvoren i za njihovu kreativnost,ne samo usvajanje znanja.

5.Napravite plan rada zajedno sa svojim detetom,tako ce videti da ga uvažavate,pomozite im u zadacima.

6.Ostavite vreme za igru detetu,postujte njihovu licnost,stav,pokusajte da Vam verbalizuju sta ih muči ili koji je problem ,ako ga imaju,zajedno ćemo rešiti.

7.Hvalite svoju decu,time podstičete njihovo samopostovanje i razvijanje super_ega.

Do sledeceg obraćanja,voli Vas psiholog Svetlana Vuković.