Слободне активности

Све три секције су  реализовале свој програм током године, а најтелентованији ученици су постигли  запажене резултате.

·         У оквиру ликовне и драмско рецитаторске секције  а поводом “ Дечје

недеље”, ученици првих разреда су лепо дочекали предшколце из вртића” Мимоза” и за њих направили пригодне поклоне (заставице и медаље) као и мали програм сачињен  од рецитација и  научених игара. Предшколци и прваци су касније, заједно, кредама осликавали школско двориште.

Своју креативност ученици првог разреда показали су и учешћем на школском

маскембалу где је ученик Младен Божић(1-2) освојио треће место са маском “Скијаш”.

·    Представу поводом прославе Нове године ученици су презентовали родитељима последњег дана школе.

·       Сви ученици првог разреда активно су учествовали у приреми програма поводом Дана школе.Њихове тачке су биле уводни скеч ”Путник” и хорско певање песама на енглеском језику.

·                 Убрзо затим уследио је празник 8. Март.Поводом овог празника ученици су организивали представу и мале поклоне за маме и баке.

·    Ученица Теодора Пејовић (1-2)похвањена је за учешће на школском такмичењу рецитатора са песмом”Бака”.

·                    Поводом великог празника Ускрса ученици су са одушевљењем осликавали

јаја. Учествовали су на Ускршњој изложби одржаној у холу школе. За ову прилику су направили корпице у облику зеца, и у сваку корпицу ставили по једно украшено јаје.

Ученик Роглић Огњен (1-2) учествовао је на општинском такмичењу младих песника и освојио друго место са својом песмом” Песма о школи”. Ученик је добио диплому. Диплому му је уручила наставница ликовне културе Звездана Маслар.

·       Поводом краја школске године ученици првих разреда организовали су представу за родитеље последњег дана школе.

·       У оквиру спортско-ритмичке секције ученици су кроз корективне вежбе развијали своје физичке способности и стекли знање основних плесних коракаОрганозована су међуодељенска такмичења у елементарним играма „Између две ватре“ .