Такмичења 2013/2014

Такмичења 2013/2014

-Информатика и рачунарство-

На Регионалном такмичењу из информатике и рачунарства одржаног 26.4.2014.год. следећи ученици  пласирали су се на Републичко такмичење:

1. Андријана Стојановић VII/1

2. Балша Ћеранић VIII/1

Републичко такмичење биће одржано у Нишу 18.5.2014.год.

-Историја-

На Градском такмичењу из историје ученик Урош Томић VIII/2   заузео је III место и пласирао се на Републичко такмичење које ће бити одржано 26.5.2014.год.

На Општинском такмичењу из историје постигнути су следећи резултати:

1. Урош Томић VIII/2 – II место

2. Ксенија Костић VII/2 – III место

На градском такмичењу које је одржано 2.марта 2014. год. у ОШ “ Бранко Ћопић“ у Београду Лука Плавшић је освојио прву награду са освојених 98 поена и пласирао се на Републичко такмичење. На Републучком такмичењу Лука Плавшић заузео је четврто место са освојених 95 поена.

 

-Математика-

На Градском такмичењу ученик  Балша Ћеранић VIII/1 заузео је I место.

На Oпштинском такмичењу из математике ученик Балша Ћеранић VIII/1 заузео је II место и пласирао се на Градско такмичење.

 

Техничко и информатичко образовање

На Градском такмичењу из техничког и информатичког ученик Лука Лекић VIII/2 освоји је друго место и пласман на Републичко такмичење.

На Oпштинском такмичењу из техничког и информатичког образовања одржаног 15.03.2014.год. ученици су постигли следеће резултате и пласирали се на Градско такмичење:

Лука Лекић VIII2/  I место / област  „ Енергетика“

Теодора Бугарић VII1  / II место/ област „ ИКТ“

Сара Јањушевић VII2  / III место / област  „ИКТ“

Теодора Граић V2  / III место/ област „Архитектура и грађевинарство“

 

– Биологија-                                 

Сара Јањушевић 7/2 – I место на Oпштининском такмичењу  и пласман на Градско такмичење. На Градском такмичењу ученица је освојила III место.

Ања Давидовић 7/1 – II место

Ксенија Костић 7/2 – II место

Марија Рашковић 7/1 – II место

Душан Манчић 7/3 – II место

Александар Тадић 5/1 – II место

Анастасија Радак 6/2 – III место

Анастасија Ристић 6/3 – III место

Ленка Јакшић 6/1 – III место

Ђурђа Гавриловић 5/3 – III место

Марија Андић 5/3 – III место

                                    – Хемија-

Резултати са Градског такмичења из хемије одржаног 6.4.2014.год.

1. Ксенија Костић 7/2    95 поена /I место/ пласман на Републичко такмичење.

2. Лука Плавшић 7/2     90 поена/II место/

 

Резултати Oпштинског такмичења из хемије:

Давидовић Ања 7/1 – I место

Јањушевић Сара 7/2 – II место

Плавшић Лука 7/2 – II место

Ћеранић Балша 8/1 – III место

Костић Ксенија 7/2 – III место

Наведени ученици  пласирали су се на Градско такмичење.

 

-Српски језик-

Ученици који су се пласирали на Градско такмичење:

Ленка Јакшић 6/1-  I место

Тамара Петровић 7/1- III место

 

Записник са Oпштинског такмичења из енглеског језика 

Првенство града у атлетици 2013/2014

Категорија ДЕЧАЦИ V и VI разред – I место на Општинском такмичењу.

Категорија ДЕВОЈЧИЦЕ V и VI разред – I место на Општинском такмичењу.

-Фудбал-

Општинско такмичење из фудбала одржано је 21.марта за дечаке VII и VIII разреда. Заузели су I место и пласирали се на Градско такмичење. Екипу су сачињавали следећи ученици: Марко Кеча 8/2, Стефан Савић 8/2, Шабан Незирај 8/2, Далибор Станишић 8/1, Матија Раткић 8/1, Јован Аћимовић 7/1, Жарко Лукић 7/1, Жарко Савић 7/1, Александар Ђорђевић 8/1, Милош Оташевић 8/1 и Александар Николић 8/3.

-Кошарка-

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.