Seperate here

СНЕШКО ЧАРАПИЋ

Ученици 1-1 и 1-3 су у оквиру Пројектне наставе током јануара месеца радили на изради луткица од чарапа. Највећу радост малених првака су измамиле луткице Снешка Белића које су направили од чарапа, пиринча и дугмића. Захваљујући помоћи неколико мама и бака ученици су успешно направили свог Снешка Чарапића.

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА

Обавештавамо вас да у понедељак 27. јануара обележавамо школску славу. У холу школе са почетком у 10:45 свештеник ће освештати славски колач и жито, а после тога ће ученици наше школе извести светосавску приредбу. Позивамо ученике, родитеље и драге госте да својим присуством увеличају ову нашу свечаност.

Такмичење ватрогасног подмладка

Општинско такмичење Ватрогасног подмладка одржано је 26 .10.2019. у Основној школи „Краљица Марија“ у Овчи. Срећни и задовољни уз осмех  учествовали су у овом такмичењу.Женску екипу су чиниле:Ива Божиновић,Сара Милутиновић,Исидора Туцаков,Мила Милошевић и Софија Илић.Мушку екипу су чинили:Илија Радуловић,Александар Радишић,Андреј Јовановски и Ђорђе Станковић. Обе екипе четвртог разреда освојиле су треће место. Честитамо!!!!!

ТАКМИЧЕЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ

На базену Ташмајдан, у суботу 18.01.2020.  многобројни ученици београдских школа показали су спретност,  брзину и жељу да освоје Часни крст.Ученица Софија Димитријевић 4/2 освојила је прво место , а ученик Данило Лучић 3/1 освојио је треће место на овом такмичењу. Наставнике и своје другове учинили су веома поносним. Браво и свака част!

РАСПЕВАНА ЈЕЛКА

Ученици наше школе су 18.01.2020.године имали успешан наступ испред храма Светог Саве у оквиру манифестације ,,Распевана јелка“. Ученици петог разреда су певали етно песме, а придружили су им се и прваци из одељења 1-2 са дечјом песмом  ,,Деца су украс света“. Снимак можете погледати путем линка:

У СУСРЕТ НОВОЈ ГОДИНИ

Сви се у школи  радују Новој години, а највише наши најмлађи ђаци, прваци. Учитељица Маријана је са својим ученицима из 1-4 организовала тематски дан на тему ,,У сусрет Новој години“ како би  на свим часовима били у новогодишњем расположењу.. На крају наставног дана позвала је родитеље којима су ученици приказали малу новогодишњу представу .

Избор за Најраспеваније одељење

Актив учитеља је 18.12.2019.године организовао школско такмичење за најраспеваније одељење у кабинету за музичку културу. После одслушаних песама жири је одлучио да наш представник на општинском такмичењу буде одељење 4-3.

НОВОГОДИШЊИ МАСКЕНБАЛ

У петак 27.12.2019. године у нашој школи је одрджан традиционални новогодишњи маскенбал. Ученици су се заједно са својим родитељима и ове године  својим креативним идејама за маске и костиме потрудили  да наш маскенбал буде веома садржајан и успешан тако да је жири имао тежак задатак у избору најбољих маски.

НАЈРАСПЕВАНИЈЕ ОДЕЉЕЊЕ

Одељење 4-3 је учествовало на општинском такмичењу за Најраспеваније одељење које је одржано 25.12.2019. године у ОШ,,Раде Драинац“. Ученици су се представили са две композиције ,,Дуње ранке“ и ,,Бабе и жабе“. На овом такмичењу су освојили треће место. Честитамо!

Општинско такмичење из математике

Општинско такмичење из математике одржано је 7.12.2019. године у Основној школи “Раде Драинац“ у Борчи. Ученици трећег и четвртог разреда показали су своје знање на тесту који је трајао 120 минута. Резултати са општинског такмичења из математике су следећи:

Seperate here