У ШЕТЊИ СА НУШИЋЕМ

Ученици наше школе су, у пратњи школске библиотекарке, ишли у едукативну шетњу са Нушићем. Шетња са Нушићем је прва у низу едукативних шетњи Београдом. Иако им је било чудно што ће шетати са човеком који одавно није жив, ученици су се у току вечери уверили у то да су Нушићев дух и његово дело итекако присутни и актуелни. Циљ низа ових едукативних шетњи је приближавање великана наше књижевности, њихове биографије и дела деци, а онда и мотивисање ученика на читање школске лектире.

У току шетње ученици су обишли сва места битна за Нушићев живот и рад: место на коме се некада налазила његова кућа, установе у којима је радио и кафане у којима је често проводио време и стварао своја највећа дела. На крају шетње, организована је и посета Народном позоришту у коме су ученици били у прилици да гледају једну од Нушићевих најигранијих драма – Сумњиво лице. У новом полугодишту нас чекају нови писци и нове шетње.